• INNOWACJA PEDAGOGICZNA MOVE TO LEARN

MOVE TO LEARN „RUCH DLA UCZENIA SIĘ”

Program Move to Learn prowadzimy w klasach „0” w ramach innowacji pedagogicznej Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Zajęcia realizujemy z całą grupą, 1 lub 2 razy w tygodniu w czasie 30 minut (w razie potrzeb kontynuowany z nauczycielem wychowawcą). We wrześniu zaplanowana jest diagnoza i obserwacja trudności dziecka. Zajęcia mają charakter zabawowy, nastawione są na integrację zespołu klasowego oraz umiejętność współpracy w grupie.
                Metoda „Move to Learn” została stworzona z myślą o dzieciach z niedojrzałością do nauki szkolnej, nadpobudliwością psychoruchową, zaburzeniami koncentracji uwagi, czy z problemami neurologicznymi. Jest metodą terapii opartej na ruchu, przeznaczoną do stosowania z dziećmi i młodzieżą mającą trudności w uczeniu się wynikające z opóźnień w rozwoju neurologicznym.
                Celem prowadzonych ćwiczeń jest poprawa koncentracji uwagi, sprawności ruchowej oraz koordynacji wzrokowo- ruchowej uczniów, a tym samym przyczynić się do osiągnięcia dojrzałości szkolnej przez dzieci. W wyniku realizowanego programu metodą „Move to learn” dzieci powinny osiągnąć sukces terapeutyczny w postaci poprawy stanu rozwoju psychoruchowego, zdobyć umiejętność koncentrowania uwagi na ćwiczeniach i zabawach, a także wzmocnić poczucie własnej wartości, dzięki pokonywaniu własnych słabości i trudności.
          Więcej informacji na temat metody znajdziecie Państwo na stronie www.movetolearn.com.au.