• Czy wiesz, że…..

• 14.12.2020 12:44
          • Najmniejsza książka świata

W Piotrowicach w willi Zygmunta Szkocnego znajduje się Muzeum Najmniejszej Książki Świata. Zygmunt Szkocny ur. w 1911 roku jest z zawodu architektem. Pierwszym dziełem pana Szkocnego była książeczka o wymiarach 15 x 20 mm, poświęcona historii III powstania śląskiego opisanego w 15280 literach. Kolejne dzieła były coraz mniejsze. Do wybuchu wojny wykonał 12 miniaturowych książeczek. Wszystkie miniatury są pisane ręcznie, piórkiem technicznym na papierze welurowym lub kancelaryjnym i oprawione zgodnie z regułami sztuki introligatorskiej w cielęcą skórę. Takie zajęcie wymaga niezwykłej cierpliwości, wytrwałości, a przede wszystkim zdolności. Autor najmniejszych książek świata posiada certyfikat Guinnessa przyznany w 1994 roku.

• Co daje czytanie książek?

• 10.12.2020 15:57
          • Znaleźliśmy się w dość nietypowej sytuacji. Większość z nas jest teraz cały czas w domu. Nie możemy wychodzić na place zabaw, spotykać się z rówieśnikami, podróżować..., ale możemy wybrać się w fantastyczną podróż wyobraźni, słów, przygód w podróż z książką.
          • KORZYŚCI Z CODZIENNEGO CZYTANIA DZIECIOM

• 10.12.2020 15:57
          • Codzienne czytanie dziecku na głos – co potwierdzają badania, a także obserwacje czytających rodzin, przedszkoli i szkół:

1. zaspokaja najważniejsze potrzeby emocjonalne dziecka - miłości, uwagi, stymulacji itp.

2. buduje mocną więź pomiędzy czytającym dorosłym i dzieckiem