• ,,Ratujemy i Uczymy Ratować” -  w klasach I - III

• 14.05.2023 20:27
      • Co u nas słuchać?
        Szkolimy się 🙂

Każdy może ratować życie - ważne by wiedział jak - dlatego cykliczne spotkania, ćwiczenia praktyczne oraz wiedza powtarzana mogą sprawić różnicę.
        Z inicjatywy Wiceburmistrz dzielnicy Białołęka Pani Izabeli Ziątek, odbyło się szkolenie dla nauczycieli wszystkich białołęckich szkół, prowadzone przez Fundację WOŚP pt. ,,Ratujemy i Uczymy Ratować”. Swoją obecnością zaszczycił nas sam Jurek Owsiak, który od dawna zwraca uwagę na problem szerzenia wiedzy na temat pierwszej pomocy w szkołach.

• Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych, które przystępują do Programu dobrowolnie. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała  bezpłatnie fantomy do nauki resuscytacji, plakaty, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne.

Program ,,Ratujemy i Uczymy Ratować” skupia się na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się odruchem naturalnym.

W szkoleniu wzięły udział: p. Ania, p. Monika, p. Kasia i p. Justyna, które zostały w fachowy sposób przygotowane  do przeprowadzenia zajęć w klasach I -III.

Wiedza ratuje!

Justyna Kosińska