• Mind the sport

• 10.06.2018 22:39
      • W naszej szkole realizowany jest już drugi rok, projekt  Mind the sport w ramach programu Erasmus+.

• Dzięki temu projektowi nasi uczniowie mogą korzystać z wielu aktywności, które wpływają na pozytywny rozwój uczniów i  pomagają  w osiągnięciu lepszych wyników w nauce.

Najważniejszymi aktywnościami projektu są zajęcia prowadzone metodą Move to learn oraz elementy Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Poza tym, w ramach projektu, uczniowie uczą się korzystać z ruchowych aplikacji internetowych, mają zajęcia z wirtualnym trenerem, przerwy na świeżym powietrzu, mogą korzystać z x-boxa w świetlicy, tańczyć na przerwach wykorzystując GoNoodle oraz mieli okazję spotkać sławnych sportowców t.j. Anitę Włodarczyk i Tomasza Majewskiego.
        Ponadto, nasi uczniowie korzystali z aplikaji ENDOMONDO oraz MyFitnessPal. Chodzili również na wycieczki z zakupionymi krokomierzami, po uprzednim zaprojektowaniu trasy w ScribbleMaps. Wykonywali zdjęcie w ruchu, projektowali strój sportowy, rozwiazywali quizy (m.in. Kahoot, LearningApps) nt.sportu. Reprezentanci naszej szkoły wyjeżdzali dwukrotnie do szkoły partnerskiej w Porto (Portugalia).

To jeszcze nie wszystkie działania w ramach projektu Mind the SPORT. Przed nami zajęcia z Nordic Walking i wspólny marsz.

Na festynie we wrześniu 2018 roku będziemy gościć naszych partnerów projektowych, nauczycieli i uczniów z tureckiej i portugalskiej szkoły.

Pozdrawiamy serdecznie,
        Nauczyciele SP 314, koordynatorzy projektu