• SP314 otrzymała honorowe wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy "Szkoła z Pomysłem"

• 18.01.2017 02:32
        • Z dumą i wielką radością informujemy, iż 21 października 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik Szkole 314 im. Przyjaciół Ziemi przyznano Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem na uczenie jak się uczyć języka angielskiego przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii”.

• Projekt „Szkoła z pomysłem” ma na celu pobudzanie innowacyjności i kreatywności środowisk szkolnych, wyzwolenie ciekawych inicjatyw oraz integrację uczniów, nauczycieli, rodziców wokół realizowanych projektów.

Wyróżnienie to uzyskało 17 warszawskich szkół. Kapituła doceniła nasze starania, by nauczyć dzieci samodyscypliny, samodzielności i chęci w zdobywaniu wiedzy oraz w konsekwencji odpowiedzialności za proces swojej nauki. Na lekcjach języka angielskiego budzimy naturalną ciekawość do poznawania wierząc, że to dobry początek do długiego procesu uczenia się przez całe życie. Dwa główne narzędzia, służące nam do osiągnięcia tego celu to stosowanie zasad Oceniania Kształtującego oraz aplikacje TIK, które dzieci mogą z łatwością wykorzystać w domu oraz takie, które stosujemy podczas każdej lekcji dzięki nowoczesnym pracowniom językowym. Ich systematyczne stosowanie prowadzi do wypracowania przez dzieci metod samodzielnego efektywnego uczenia się języka oraz wzbudza ciekawość językową.

Szkoły mogą ubiegać się o przyznanie tytułu w pięciu kategoriach, nasza szkoła wybrała ostatnią
          z wymienionych:
          • Szkoła z pomysłem na uczenie,
          • Szkoła z pomysłem na kulturę,
          • Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych,
          • Szkoła z pomysłem na aktywność społeczną,
          • Szkoła z pomysłem na…

Do wniosku konkursowego dołączyliśmy krótką prezentację, oto ona: Prezentacja multimedialna