• 5 złotych minut

• 20.05.2018 11:04
      • 18 maja br. nasza drużyna szkolna wzięła udział w VII Konkursie Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej 5 złotych minut rywalizując o tytuł Mistrza Szkół Podstawowych Prawobrzeżnej Warszawy w udzielaniu pierwszej pomocy.
      • W zawodach wzięło udział aż 29 szkół podstawowych. Uczniowie pisali test teoretyczny oraz sprawdzili swoje umiejętności na pięciu stacjach działań praktycznych. Stacje były zorganizowane na trzech równoległych ścieżkach. Na poszczególnych stacjach czekały na uczniów następujące zadania:

1. stacja - resuscytacja
        2. stacja - poszkodowany nieprzytomny oddychający
        3. stacja - oparzenia
        4. stacja - złamanie przedramienia
        5. stacja - krwotok z nosa

Reprezentacja szkoły w składzie Lena Wrutniak, Emilia Perlińska, Karol Senatorski (ucznowie klasy 6a) spisali się rewelacyjnie, zdobywając wysokie dziewiąte miejsce. Udział w konkursie był podsumowaniem tegorocznego projektu Mały Ratownik, w efekcie którego uczniowie już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz skutecznie wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Tym samym dzieci uczą się odpowiedzialności za siebie i innych. Brawo dla naszych uczniów.

Konkursowi towarzyszył festyn edukacyjny "Z 30 -tką bezpieczniej", podczas którego uczniowie w przerwach pomiędzy zadaniami mogli spędzić pouczające chwile relaksu na torze rowerowym ustawionym na dziedzińcu szkoły, a także bawić się i korzystać z atrakcji festynu.

Ewelina Kucharska