• Warsztaty robienia zdrowych cukierków

• 27.01.2017 10:52
        • W tym roku Warszawski Dzień Dobrego Jedzenia obchodzony był pod hasłem: „Smacznie i zdrowo”. Myśl przewodnia tego święta podsunęła nam pomysł jak zachęcić uczniów do ograniczenia spożywania niezdrowych słodyczy.
        • Postanowiłyśmy zaprosić uczniów klas piątych na warsztaty kulinarne robienia zdrowych cukierków. Przygotowałyśmy prosty przepis złożony ze zdrowych produktów. Nasze cukierki powstały ze słodkich daktyli w połączeniu z olejkiem waniliowym i wiórkami kokosowymi. Uczniowie starannie z zespołach klasowych pracowały nad produkcją zdrowych słodyczy. A najwspanialszym akcentem podsumowującym wspólną pracę był moment degustacji przygotowanych łakoci. Po warsztatach wspólnie porozmawialiśmy o potrzebach zwracania uwagi na to co jemy, z czego jest produkowane i czy dostarcza nam potrzebnych wartości odżywczych.

Oprócz warsztatów kulinarnych tego dnia nauczyciele matematycy przeprowadzili lekcję w klasach szóstych według przygotowanego wcześniej scenariusza lekcji pt: „Matematyka pomaga zdrowo żyć”.

Również w obchody Dnia Dobrego Jedzenia zaangażowali się uczniowie klas czwartych przygotowując pod okiem pani od plastyki galerię prac pt: „Mój ulubiony zdrowy posiłek”.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za wspólną zabawę oraz aktywne włączenie się nasze  inicjatywy. Mamy nadzieję, że wspólne świętowanie to tylko początek na drodze do zdrowego stylu życia i odżywiania!

Link do galerii zdjęć

Aischa, Julia i Karolina z SU