• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
    • Albert Einstein
    • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
    • William Shakespear
    • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
    • Tarchomińska Wiosna Ekologiczna

• 27.12.2016 09:37
      • „OSOBLIWOŚCI PRZYRODNICZE” - wykład doktora weterynarii pana Rafała Niziołka. Tarchomińska Wiosna Ekologiczna to czas pogłębiania zasobów wiedzy przyrodniczej i ekologicznej przez naszych uczniów. Ten wyjątkowy czas ubogacają goście dla których tematyka przyrody i ekologii jest ważna nie tylko w szkole, ale przede wszystkim na co dzień.
      • W tym roku naszym gościem był doktor weterynarii Pan Rafał Niziołek, który dla uczniów klas czwartych, oraz piątych  wygłosił wykład  pt .”Osobliwości przyrodnicze”.

Wykład połączony z pogadanką skoncentrowany był na tematyce „naj” tj.najciekawszych osobliwości przyrodniczych omówione zostały m.  in. najwyższe oraz najstarsze  drzewa świata, największy i najcięższy kwiat, najszybciej rosnące rośliny itp.

Ponadto doktor Niziołek skupił uwagę uczniów na obecność przyrody w filmach animowanych, przygodowych,  oraz filmach akcji  np. Filmu „Avatar” ” „Pingwiny z Madagaskaru”, „Odlot”, ”Star Wars”. Trzecia cześć wykładu  to ciekawostki m.in.” Jak daleko latają motyle?”,” Co można zastać na Madagaskarze? ”oraz cieszący się temat uwagą uczniów:  „ Rośliny zjadające inne zwierzęta”.

Spotkanie było bardzo udane, cieszyło się zainteresowaniem naszych uczniów. Z pewnością wiedza naszych uczniów oraz ich wrażliwość na przepiękny świat przyrody została pogłębiona.

Link do galerii zdjęć

Agnieszka Ronduda.