• Pola Nadziei Zakwitły

• 22.04.2015 15:27
        • Uczniowie którzy jesienią sadzili w ramach akcji Pola Nadziei cebulki żonkili doczekali się chwili w której pojawiły się piękne kwiaty.
        • Dzięki tak szczytnej akcji mogliśmy również nasze cebulki wykorzystać do zajęć przyrodniczych. Obserwowaliśmy przez 2 tygodnie jak powstaje z cebulki piękny kwiat.

Mamy nadzieję, że każda osoba która wchodzi do naszej szkoły od strony ,,rękawa” może podziwiać nasze wspaniałe pola.

Link do galerii zdjęć

Żonkil w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli”  W. Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.
          "Pola Nadziei” to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.
          Cele "Pól Nadziei":
          • Pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Ośrodka Hospicjum Domowego.
          • Edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz z osobami w żałobie.
          • Propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Szczególnie zachęcanie młodzieży do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących.
          W ramach akcji Pola Nadziei:
          • współpraca ze wszystkimi samorządami – burmistrze, wójtowie, prezydenci miast
          • współpraca ze szkołami i przedszkolami (rocznie ok.. 150 szkół i przedszkoli) – sadzenie Pól Nadziei, prelekcje, szkolenie dla młodzieży, pomoc w organizacji grup charytatywnych w szkołach,
          • udział w konkursach dla szkół, udział w naszych festynach

Prezentacja nt organizacji Pole Nadziei