• Konkurs historyczny dla szkół podstawowych „Średniowiecze”

• 12.06.2015 11:21
        • W dniu 10 czerwca 2015 r. w siedzibie Gimnazjum nr 164 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków oraz Bractwa Rycerskiego „Czarny Kruk”, odbył się konkurs historyczny, którego tematyką był okres średniowiecza.
        • Celami konkursu było:

– budzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów historią;

– popularyzacja wiedzy o epoce średniowiecza;

– kształtowanie szacunku do historii ojczystej;

– integracja młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych;

– wymiana doświadczeń kadry nauczycielskiej.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych. Każda szkoła biorąca udział w konkursie wystawiała 3 osobową drużynę składającą się z:  1 ucznia klasy IV,  1 ucznia klasy V, 1 ucznia klasy VI.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Paweł Pałyga z 4d, Alicja Dejneka z 5c i Marta Marszalec z 6a.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej każda drużyna dostała zestaw zadań do  rozwiązania.   W   drugiej,   zespoły    odpowiadały  na   pytania   zadawana   przez prowadzących. Konkurs wygrała drużyna, która zdobyła najwięcej punktów z obu części. Pytania przygotowane zostały przez organizatora konkursu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a najlepsze 3 drużyny nagrody książkowe.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła trzecie miejsce.

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z historii Polski, Europy, sztuki, kultury i tradycji m.in. islamu, o schizmie wschodniej, o sporze papieża i cesarza w XI w. o inwestyturę, o zależności wasalnej, wyprawach krzyżowych i zakonach rycerskich.

Zespołem uczniów opiekował się p. Przemysław Lewandowski, uczący w naszej szkole historii, który wykonał zdjęcia ilustrujące nasze osiągnięcie. Autorem fotografii grupowej laureatów, jest p. Andrzej Meduniecki.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy!