• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2016

• 09.01.2017 01:12
      • Piątek 18 listopada w naszej szkole minął pod hasłem „Wszyscy mamy równe prawa”.
      • W ten sposób uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzony na całym świecie 20 listopada. Przygotowania do tego dnia trwały cały miesiąc. Wychowawcy klas omawiali ze swoimi uczniami ich prawa, rozmawiali o tym co można zrobić, gdy któreś z nich jest łamane. Wynikiem tych rozważań były plakaty przygotowywane przez uczniów klas 1-3 oraz 4-6, przedstawiające każde z obowiązujących praw. Z tych pięknych prac powstały na szkolnych korytarzach wystawy. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka uczciliśmy również muzycznie. Uczniowie tego dnia spędzali przerwy przy taktach piosenek o prawach dziecka płynących ze szkolnego radiowęzła. Jedną z piosenek, do której tekst ułożyła pani Anna Grzmiączka, zaśpiewali uczniowie z klasy 3g.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się to stworzenia tej wyjątkowej oprawy Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka serdecznie dziękujemy.

Wszystkim dzieciom życzymy, by ich prawa były szanowane i przestrzegane każdego dnia.

Maria Chmielewska
        Małgorzata Ziędalska